Rybářské potřeby a jejich výrobciVýrobců rybářských potřeb je velké množství a to jak u nás, tak v zahraničí. Podíváme se na pár vybraných, kteří patří k těm nejznámějším.

SHIMANO – jeden z lídrů na trhu s rybářskými potřebami, který nabízí zboží prvotřídní kvality. Kromě vybavení pro rybáře vyrábí firma Shimano i potřeby pro cyklistiku a veslování. Společnost Shimano byla založena roku 1921 v Japonsku a nejdříve se zabývala výrobou součástek pro jízdní kola. Od roku 1971 vyrábí i rybářské pruty a postupně se stává jednou z předních firem na světě v tomto oboru. U nás si s touto značkou můžeme koupit např. rybářské navijáky, rybářské pruty, vlasce, cívky, špice a další rybářské potřeby.

RAPALA – finská společnost, která má více než 70letou tradici a patří k absolutní špičce ve svém oboru. Rybářské potřeby se značkou Rapala patří k tomu nejlepšímu, co si pro rybaření můžeme koupit. Svoje výrobky firma prodává v cca stovce zemí z celého světa a v její nabídce najdeme spoustu různých potřeb pro rybáře. Rapala se specializuje zejména na vláčecí nástrahy (tzv. woblery), ale kromě nich produkuje i další rybářské vybavení, jako např. vlasce, šňůry, třpytky, karabinky, obratlíky nebo rybářské oblečení a obuv. Úplnou novnkou v jejím sortimentu jsou pak produkty s motivy oblíbených Angry Birds.

DAIWA – jen to nejkvalitnější zboží produkuje japonská firma Daiwa. Její nabídka obsahuje mimořádně široký sortiment zboží pro všechny typy rybolovu – pruty, navijáky, háčky, pletené šňůry, krmiva, stojany a držáky prutů, oblečení atd. U nás nalezneme její produkty v celé řadě e-shopů a kamenných obchodů – vyloženě na výrobky od Daiwy se pak specializuje internetový obchod http://www.daiwa-fishing.cz/, ve kterém najdeme kompletní sortiment této firmy.

TICA – další přední producent rybářských potřeb, který vznikl roku 1965 v Taiwanu. Tica je velmi oblíbená jak v USA, tak v Evropě a známá je hlavně díky jejím rybářským navijákům, které vynikají svou špičkovou kvalitou. Kromě nich Tica vyrábí i rybářské pruty, vlasce a další rybářské potřeby. Vybrané zboží od tohoto předního světového výrobce si můžeme objednat i v českých internetových obchodech.

PENN – americká značka rybářského vybavení, která patří mezi ty nejtradičnější. Proslavila se především svými navijáky, ale vyrábí také rybářské pruty, nejrůznější doplňky a oblečení. Značku mimo jiné proslavil i slavný americký spisovatel Ernest Hemingway a na testování a vývoji některých produktů se podílel i známý český rybář Jakub Vágner. Výrobky od firmy Penn u nás prodává několik e-shopů i kamenných obchodů, takže i čeští zákazníci si mohou vybrat rybářské potřeby této legendární americké značky.

DRAGON – jeden z předních evropských výrobců rybářských potřeb, který produkuje široký sortiment vybavení pro rybáře. Mezi absolutní špičku patří zejména v potřebách pro muškaření a přívlač, ale kromě nich v jeho nabídce najdeme i celou řadu produktů pro ostatní druhy rybolovu. U nás se na výrobky této firmy specializuje např. internetový obchod http://www.rsp-fishing.cz/.Specializované časopisy určené pro rybáře

Pro všechny ty, kteří se věnují rybaření, nebo se o něj alespoň zajímají, existuje na našem trhu hned několik specializovaných časopisů, které se touto tématikou blíže zabývají. O které časopisy se jedná?

Rybářství – nejstarší český časopis pro rybáře, který se může pochlubit více než stoletou historií – poprvé vyšel už v roce 1897. Dnes vychází Rybářství jednou za měsíc a obsahuje zajímavé články a reportáže o různých typech rybolovu atd. Objednat si tento měsíčník můžeme např. na stránce http://www.rybar-sro.cz/, kde najdeme i archiv jednotlivých čísel a nabídku několika dalších produktů týkajících se rybářství.

Český rybář – měsíčník, vycházející od roku 1997, nabízí spoustu článků a reportáží, zajímavosti, soutěže, testy, křížovky, informace o nových výrobcích atd. Jeden výtisk časopisu má 84 stran a můžeme si jej koupit na novinových stáncích a nebo předplatit za výhodnější cenu. Bližší informace o tomto časopisu pak najdeme na adrese www.ceskyrybar.cz.

Kajman – oblíbený rybářský časopis, který u nás vychází od roku 1993. Dočteme se v něm spoustu zajímavostí o rybaření a rybářských potřebách a vychází 1 x za měsíc. Vedle klasické tištěné verze si jej nově můžeme objednat i v elektronické podobě na portálu Publero. Součástí webových stránek http://www.kajman.cz/ jsou nejen bližší informace o časopisu včetně předplatného, ale také velký e-shop s rybářskými potřebami.

Kapr a kapří svět – magazín určený především pro milovníky kaprů. Exkluzivní časopis vychází pravidelně každý měsíc a obsahuje 100 stran plných zajímavostí, tipů a informací pro ty, kteří se zajímají o kapry a všechno, co se kaprů týká. Časopis je možné koupit na novinových stáncích, ve vybraných obchodních řetězcích, na benzínových pumpách a samozřejmě také v prodejnách s rybářskými potřebami. Internetové stránky magazínu mají adresu http://www.svet-rybare.cz/ a časopis má i svůj facebookový profil.

Kromě českých si ale u nás můžeme předplatit i některé zahraniční časopisy, které jsou zaměřené na téma ryb. Patří mezi ně např. americký magazín In-Fisherman, který se zaměřuje zejména na téma sladkovodního rybolovu nebo opět americký Tropical fish hobbyist, který je určen příznivcům akvaristiky. Oba tyto časopisy si lze předplatit na stránce http://zahranicni.magaziny.cz/.

Výstavy a veletrhy s rybářskými potřebami

Speciálně na rybářské potřeby jsou také zaměřené některé veletrhy a výstavy. Např. na brněnském výstavišti, které je největší v republice, se pravidelně každý rok koná mezinárodní výstava rybářských potřeb pod názvem Rybaření. V roce 2013 se jí účastnilo 61 firem a navštívilo ji více než 25 tisíc lidí. Další ročník této výstavy se uskuteční od 6. do 9. března 2014.

O rybářský veletrh ale nejsou ochuzeni ani v našem hlavním městě. V Praze se každoročně koná rybářský veletrh pod názvem FOR FISHING, na němž jsou prezentovány novinky a nové trendy z oblasti rybolovu. Pátý ročník veletrhu se bude konat 6. až 9. února 2014 v areálu výstaviště v Praze – Letňanech. Další rybářský veletrh v Praze se koná na výstavišti v Holešovicích. Na konci listopadu (od čtvrtka 21. do neděle 24.) se zde uskuteční třetí ročník veletrhu rybářských potřeb a cest za rybolovem Moderní rybář 2013.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!