Rybářské potřebyKdyž se řekne rybářské potřeby, většinou si asi představíme hlavně rybářské pruty, navijáky, případně různé háčky, návnady atd. Do potřeb pro rybáře však patří ještě celá řada dalších pomůcek, které si rybáři mohou zakoupit v různých specializovaných obchodech. Co všechno tedy mezi rybářské potřeby patří?

Mezi rybářské potřeby řadíme rybářské pruty, rybářské navijáky, vlasce, háčky, třpytky, šňůry, podběráky, čeřeny, splávky, čihátka, zátěže, krmítka, stojany, vidličky, boiles, dipy, megarolky, pelety, echoloty, sonary, křesla a lehátka, zavážecí loďky, čluny a motory, rybářské oblečení, různé příslušenství a spoustu dalších věcí, které jsou určené pro rybolov.

Rybářské pruty a jejich druhy

Jednou z nejzákladnějších rybářských potřeb, bez které se rybáři neobejdou, jsou kvalitní rybářské pruty. Jaké základní typy rybářských prutů rozlišujeme?

Rybářské pruty dělíme na kaprové dělené (mohou být dvoudílné, trojdílné nebo čtyřdílné), sumcové, teleskopické, přívlačové, muškařské, feederové nebo plavačkové.

Kaprové dělené pruty patří mezi ty nejprodávanější. Liší se nejen počtem dělení, ale i délkou a tvrdostí. Sumcové a mořské pruty jsou velmi pevné a spolehlivé a hodí se např. pro chytání ryb na moři. Výhoda teleskopických prutů zase spočívá v jejich skladnosti. Navíc mají univerzální využití a jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušené profesionály. Přívlačové pruty jsou určené pro vláčení umělých nástrah a lze s nimi ulovit prakticky jakoukoliv rybu. Oblíbené feederové rybářské pruty se hodí pro jemné rybaření a lze je použít pro všechny typy vod. A konečně plavačkové pruty jsou – jak už název napovídá – určené hlavně pro plavanou a jsou typické jejich délkou, která může dosahovat až sedmi metrů.

Rybářské navijáky a jejich druhy

Důležitou součástí rybářských prutů jsou rybářské navijáky. Patří tak mezi základní rybářské potřeby, které najdeme v každém obchodě pro rybáře. Stejně jako u prutů, tak i u navijáků si můžeme vybrat z několika různých typů podle způsobu a techniky našeho rybolovu.

Rybářské navijáky rozlišujeme podle několika kritérií. Jedním z nich je přítomnost brzdy. Máme tak na výběr mezi navijáky s přední brzdou, zadní brzdou, volnoběžnou brzdou a bojovou brzdou. Dalším typem navijáků jsou multiplikátory. Ty mohou být např. elektrické nebo podstatně levnější nahazovací. Dále mezi rybářské navijáky patří muškařské, kaprové a surfové nebo mořské a sumcové. Ceny navijáků se výrazně liší podle jejich typu – ty nejlevnější se dají koupit v ceně do tří set korun, naopak ty nejdražší s elektrickým multiplikátorem mohou stát až kolem třiceti tisíc.

Vzhledem k tomu, že naviják tvoří spolu s prutem jeden celek, tak pokud nejsme v této oblasti dostatečně zkušení, měli bychom se před nákupem poradit s odborníkem.Vlasce a šňůry pro rybáře

Další kategorií rybářských potřeb jsou vlasce a šňůry. Vlasce jsou umělá vlákna,která patří k základním součástem rybářských prutů. Vyrábějí se zejména z nylonu, polyethylenu, případně dalších polymerů. Dělíme je podle různých kritérií, např. na kmenové a návazcové. Alternativou vůči vlascům jsou pak pletené šňůry

Kde si můžeme koupit rybářské potřeby?

Při nákupu rybářských potřeb máme na výběr mezi klasickými kamennými prodejnami nebo internetovými obchody. Výhodou internetových obchodů je fakt, že nemusíme nikam jezdit a zboží si můžeme vybrat z pohodlí domova. Navíc máme možnost výběru z širší nabídky než v běžném obchodě a můžeme snadno porovnávat nabídky různých e-shopů. Naopak nevýhodou online nákupu může být vysoká cena za poštovné a také to, že při objednávce nám nemá kdo poradit. Pokud jsme už zkušení a víme přesně co chceme, tak pro nás nákup přes internet může být vhodnější možností, ale pokud ještě s rybolovem nemáme moc zkušeností, měli bychom se před nákupem rybářských potřeb nejdříve poradit s odborníkem v prodejně, který nám poradí, které produkty pro nás budou ty nejvhodnější s ohledem na naše potřeby a schopnosti. Kamenných obchodů s rybářskými potřebami je už dnes velké množství a tak je už najdeme prakticky ve všech velkých městech.

Rybářské potřeby a jejich ceny

Pokud jde o ceny rybářských potřeb, tak ty se velmi různí v závislosti na typu a značce jednotlivých výrobků. Stejně jako u jiných druhů zboží, i u potřeb pro rybáře platí, že můžeme sehnat i velmi levné produkty a naopak máme možnost si připlatit za dražší a kvalitnější kousky. Protože rybářské potřeby vybíráme hlavně podle účelu, resp. podle toho, jakému typu rybolovu se budeme věnovat, neměli bychom se dívat pouze na cenu nebo značku ale vybírat především podle parametrů a určení jednotlivých výrobků. Kromě prodavačů v obchodech nám s výběrem mohou pomoci také různé specializované internetové stránky týkající se rybolovu a rybářských potřeb.

Nejlepší e-shopy s rybářskými potřebami

Na internetu si dnes můžeme vybrat z celé řady specializovaných e-shopů, zaměřených výhradně na rybářské potřeby. Představíme si blíže několik z nich, které patří k těm největším.

Rybashop – společnost se sídlem v Kolíně, která byla založena už roku 1991 a v roce 1998 jako jedna z prvních v Česku založila vlastní internetový obchod. V nabídce Rybashopu najdeme nepřeberné množství rybářských potřeb – od těch základních, jako jsou rybářské pruty nebo navijáky až po ty specializované, určené pro náročnější zákazníky a zkušené rybáře. Součástí nabídky jsou i různé dárkové poukazy, slevové akce, zboží ve výprodeji atd. Velmi lákavý je slevový program, který spočívá v tom, že čím více zákazník utratí, tím vyšší slevu dostane, a to aniž by se na e-shopu musel zaregistrovat. Stránky Rybashopu najdeme na adrese http://www.rybashop24.com/ a zajímavostí je, že veškeré ceny si kromě češtiny můžeme jedním kliknutím zobrazit hned v deseti zahraničních měnách. Firma má svůj profil také na sociálních sítích a to na Facebooku, Twitteru a Google +.

MILO Brno – další velký e-shop s širokým sortimentem produktů pro rybáře. Vedle běžných rybářských potřeb nabízí také množství specializovaných produktů. Zaujme především ty, co shánějí návnady – jedná se totiž o největšího distributora živých nástrah a návnad v České republice. Nedílnou součástí webu jsou i zajímavé články ze světa rybaření nebo fotogalerie. E-shop je na internetu pod doménou http://www.milorybarskepotreby.cz/ a nakoupit si můžeme i v jeho kamenných prodejnách v Lošticích, Šumperku a v Brně.

Rybina – velkou nabídku rybářských potřeb má na svých stránkách také společnost Rybina s.r.o. se sídlem v Hradci Králové. Přehledný e-shop s velmi pěkným designem obsahuje rybářské potřeby pro všechny druhy rybolovu. Na webových stránkách http://www.rybina.cz/ nalezneme i rybářské zpravodajství, fotogalerii zajímavých úlovků nebo poradnu pro rybáře. Kromě samotného e-shopu firma provozuje i dvě kamenné prodejny – jednu v Hradci Králové a druhou v Jaroměři.

RS Fish – další kvalitní internetový obchod, který je v provozu od roku 2007. Nabízí bohatou nabídku rybářského vybavení jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Zboží z e-shopu je možné nakoupit i na splátky a kromě webových stránek si jej můžeme zakoupit i na prodejně v Havířově. Internetový obchod RS Fish si můžeme zobrazit pod adresou http://www.rybarskepotreby-shop.cz/ a stránky jsou kromě české verze k dispozici ještě v několika dalších jazycích a měnách.

Foret Fishing – rybářské potřeby Foret Fishing sídlí v Hustopečích u Brna, kde mají svou kamennou prodejnu. Kromě ní provozují i e-shop na adrese http://www.foretfishing.cz/. Vybrat si v něm můžeme z rozsáhlé nabídky potřeb pro rybáře, od prutů a navijáků až po rybářské oblečení, různé doplňky nebo třeba knihy a DVD. Při nákupu nad 2500 Kč mají zákazníci poštovné zdarma a od 3 000 Kč nahoru pak Foret Fishing poskytuje navíc slevy a to až do výše deseti procent. Zboží lze nakoupit i na splátky.

Spoma – profesionální a skvěle vybavený internetový obchod s velkým výběrem rybářských potřeb, který každý den přináší nové produkty. Spoma nabízí příznivé ceny a speciální bonusový program pro běžné zákazníky i obchodníky. Internetové stránky společnosti Rybářské potřeby Spoma najdeme pod odkazem http://www.spoma.cz/ a kromě e-shopu si zboží můžeme zakoupit i přímo v sídle firmy v Hradci Králové.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!